Відкладені товари
Хвороби органів дихання
ВАЖЛИВІСТЬ Дихальної системи
у здоров'я людини
у здоров'я людини
Скільки людина може не їсти? Не пити? А чи не дихати? Цей наочний книжковий приклад добре знайомий нам ще зі шкільної парти. Він показує важливість системи дихання у житті. Справді, спробуйте якийсь час не дихати, і ви відчуєте певний дискомфорт.
Потужний дихальний рефлекс змусить вас вдихнути та наситити кров киснем. Це відбувається тому, що організм не здатний накопичувати кисень, тому нам необхідно дихати і вдень і вночі. Основна функція дихальної системи, як відомо, це газообмін. Ми вдихаємо кисень з повітря і видихаємо вуглекислий газ, що утворився в нашому організмі внаслідок великої кількості біохімічних реакцій, що проходять у кожній клітині нашого організму.
Дихальна система, основний орган дихальної системи – легені. Стискаючись і розправляючись 12 - 20 разів на хвилину, за обсягом роботи, легені займають друге місце після серця.
Існує два види дихання:
- зовнішнє – процес обміну кисню та вуглекислого газу у легенях;
- внутрішнє - здійснюється у тканинах тіла, де кисень, принесений кров'ю з легенів, обмінюється з вуглекислим газом.
Вода та вуглекислий газ утворюються в клітинах внаслідок розщеплення поживних речовин, наприклад, глюкози. Вуглекислий газ потрапляє з кров'ю у легені, звідки видихається.
Але не лише дихальну функцію виконує дихальна система. Є ще ряд різних функцій, які також пов'язані із забезпеченням життєдіяльності організму. Так, під час проходження через носові ходи повітря очищається і зволожується. Процес очищення повітря відбувається так само в горлі, гортані, трахеї та бронхах.
Однак система дихання включає не тільки вище перераховані органи, вона починається з кінчика носа і закінчується дихальними міжреберними м'язами, за допомогою яких ми здійснюємо дихальні рухи.
Крім того, є ще низка важливих органів, які забезпечують нормальну функцію системи дихання:
- це дихальний центр, що знаходиться в довгастому мозку;
- кровоносні капіляри, що густо обплітають легені (де, власне, і відбувається газообмін);
- діафрагма (головний дихальний м'яз);
- лімфатична система грудної порожнини, що виконує багато різних функцій і насамперед захисну (імунну) функцію.
Ви, можливо, здивуєтеся, якщо дізнаєтеся, що кров по нашому організму циркулює не тільки завдяки серцевим скороченням, але і дії грудної клітки, що присмоктує, під час вдиху! Один серцевий м'яз не впорався б з таким навантаженням. Ось чому при захворюваннях легень практично завжди страждає і система кровообігу і, перш за все, серце. Особливо важлива спільна робота дихальної та лімфатичної системи. Лімфатичні вузли є головною станцією лімфи обох легень, а також стравоходу та трахеї.
Для того щоб ви зрозуміли важливість взаємозв'язку дихальної та лімфатичної системи, наведу уривки зі статті лікаря Грира Чайлдерса «Як кисень позбавляє організм токсинів».
«… Ви вже неодноразово чули від мене, що кисень позбавляє наше тіло від токсинів. Тепер хочу пояснити, як саме це відбувається.
Отже: наш організм позбавляється отрут через лімфатичну систему.
Що таке лімфатична система? Ось опис її функції:
«Лімфатична система – а у вас вчетверо більше лімфи, ніж крові, – виводить відходи з організму. По всьому тілу розташовані мільйони лімфовузлів. Вони подібні до сміттєвих баків, відходи в яких приносять білі кров'яні клітини, ваша імунна система. Щоб ви краще собі уявляли, що це взагалі за система, проведу таку аналогію: що трапилося б із вашим будинком, якби протягом чотирьох місяців не приїжджали сміттярі? Інфекція, паразити... Те саме відбувається в організмі, якщо лімфа не тече. Лімфатична система - найважливіша в тілі, тому що, якщо вона погано працює, ви будете постійно хворі. А якщо вона відмовить, смерть настає протягом доби. Лімфатична система – це сміттєва вантажівка організму. Токсини циркулюють тілом, але їм потрібно десь осісти. А знаєте де вони залишаються? У лімфовузлах.
А якщо лімфа нерухома, вузли болять та опухають. Потрібен якийсь спосіб виведення цих отрут із тіла. Дуже глибоке дихання переганятиме відходи з одного лімфовузла в інший, щоб білі кров'яні клітини могли позбутися їх. А що відбувається, якщо ми не бачимо такого способу? Сміттєва машина (лімфовузли) переповниться, і ці токсини потраплять у кров. Центр лімфатичної системи знаходиться в ділянці грудей. При активізації лімфа піднімається трубкоподібною структурою, яка з'єднує всі вузли, (велика частина лімфовузлів знаходиться у верхній частині тіла).
… Лікарі приєднали датчики до тіла спортсмена та вперше зробили знімок лімфатичної системи. Вони сказали випробуваному пройтися біговою доріжкою. Він йшов, йшов, йшов, але лімфатична система залишалася у повній нерухомості. Тоді лікарі вирішили, що вправа надто легка, і дали завдання складніше. Спортсмен робив усе, хіба головою об стінку не бився. Але нічого не сталося.
Приблизно через сорок п'ять хвилин після швидкого бігу та стрибків, а також інших вправ виконаних спортсменом, лікарі, не отримавши жодного результату, збентежилися. Піддослідний втомився, і вони дозволили йому сісти та відпочити, щоб пізніше почати все заново. І ось він сів і кілька разів глибоко вдихнув та видихнув, використовуючи діафрагму. І знаєте, що сталося? Лімфа кинулася по судинах подібно до струменя фонтану. Лікарі були вражені. Вони відкрили випадково, що у лімфатичну систему діє не фізичне навантаження, а дихання! М'язова робота під час вправ викликає це дихання, а воно, своєю чергою, стимулює лімфатичну систему».
Як бачите, зв'язок лімфатичної та дихальної системи дуже важливий для нормальної життєдіяльності організму. Тепер, сподіваюся, не важко уявити, що відбувається в організмі при поганій роботі чи хворобі системи дихання. Порушується кровообіг, в організмі накопичуються шлаки і токсини, страждає на імунітет, і різні хвороби звалюються на нашу голову!
Саме тому, згідно зі статистичними даними, серед основних причин смертності населення на третьому місці знаходяться захворювання органів дихання. І насамперед це пов'язано з практично нульовою інформованістю населення про важливість дихальної системи в житті людини.
Підтримка здоров'я дихальної системи шляхом її профілактики – головне завдання для людини, яка хоче зберегти здоров'я всього організму, зміцнити серце, позбутися шлаків та токсинів. З цією метою на замовлення компанії «CHOICE» колективом вчених – спеціалістів у галузі терапії, кардіології, гастроентерології, ендокринології та інших спеціальностей на чолі з доктором медичних наук, професором, лауреатом Державної премії України у галузі науки та техніки Лапшиним В.Ф. був розроблений та успішно протестований на ефективність фітокомплексу «Бриз».
Будучи 100% натуральним продуктом фітокомплекс «Бриз»:
- нормалізує функції дихальної системи;
- має протизапальну, знеболювальну та антисептичну дію;
- розріджує та евакуює мокротиння;
- покращує регенерацію епітелію слизових оболонок дихальних шляхів;
- зменшує кашель і почуття «первиніння» у горлі при застуді та бронхіті;
- має спазмолітичну дію.
Фітокомплекс «Бриз» також рекомендований для лікувально-оздоровчого застосування при використанні в різних профілактичних комплексах: для очищення організму, для зміцнення імунітету, покращення функції серця, нормалізації обміну речовин тощо.
Фітокомплекс "Бриз" рекомендований усім, особливо:
- курить курящим і пасивним курцям, тобто. тим, хто не палить, але багато знаходиться в накурених приміщеннях, таких як: кафе, бари, ресторани, підземні переходи та ін;
- тим, хто перебуває у середовищі з великим вмістом пилу. Групу ризику складають ті, хто працює в умовах контактів з пилом, наприклад: шахтарям, комбайнерам, будівельникам та ін;
- всім, хто працює з фарбами, лаками, розчинниками, клеями та іншими хімічними речовинами, наприклад: перукарям, малярам, автослюсарям, меблярам та ін;
- тим, хто має хронічні захворювання дихальної системи.
Статтю підготував
лікар гастроентеролог Г. Брославець