Відкладені товари

Очищення організму. Навіщо вона потрібна?

«Кожна клітина організму змушена жити та функціонувати у забрудненій власній атмосфері.

Якщо переважна кількість населення страждає від забруднення організму, то, по суті, слід говорити про нову, особливу епідемію – епідемію ендоекологічної хвороби»

Академік РАМН, професор, В. П. Казначєєв.


Чистота запорука здоровя! Чи означає це, що ми повинні утримувати в чистоті тільки наше тіло, чи це стосується і нашого внутрішнього середовища?


Про те, що розвиток технократичної цивілізації докорінно змінює навколишнє середовище, хімічний, фізичний, психічний «клімат» життя загалом знає кожен. «Нам випало дихати отруєним повітрям, пити загажену відходами воду, отримувати підвищені дози радіації, ультразвукових та високочастотних опромінення... Стрес став супутником нашого життя». Ми живемо в бетонних коробах та харчуємося продуктами, наповненими не тільки корисними речовинами, а й барвниками, стабілізаторами, ароматизаторами, сурогатними добавками та іншими харчовими наповнювачами. З продуктами та водою всередину організму потрапляють і різні токсичні речовини – радіонукліди, солі важких металів, нітрати та інші «випадкові» хімічні речовини, яких у період екологічного лиха (а ми, як стверджують вчені, живемо саме в цей період), стає дедалі більше .
Якщо в організм потрапляють речовини з високою токсичністю, наприклад пестициди, ми швидко відчуваємо симптоми отруєння. Якщо ж токсичні речовини накопичуються в організмі поступово, ознаки їхньої дії виявляються не відразу, а призводять до млявих, хронічних розладів.

Внутрішнє забруднення калічить нас і наших дітей, у тому числі тих, хто ще не народився. Нині в Україні народжуються здоровими лише 25% немовлят; Зовсім здоровими зі школи виходять лише близько 10% підлітків. Після армії та навчання у вузах ця цифра зменшується мало не наполовину. Комплексне обстеження школярів виявило, що 52% хлопчиків та 19% дівчаток мають прискорений тип старіння.

Забруднення організму веде до інтенсивного зростання захворюваності та смертності, вроджених патологічних станів, падіння народжуваності, пригнічення життєвих сил, агресивності, психічної та фізичної деградації переважної більшості населення,
хронізації запальних процесів Хронічні хвороби (зокрема й важкі) тому й з'являються, що у нас, з різних причин, накопичилося дуже багато токсинів, які перешкоджають засвоєнню поживних речовин клітиною.

Зовсім недавно вчені виявили, що найбільша кількість токсичних речовин (83%) накопичується в міжклітинному просторі, а при наближенні до критичної межі порогової концентрації токсичних речовин в організмі клітина, оберігаючи себе від отрут, припиняє пропускати поживні речовини. Створюється ситуація, коли в організмі є багато необхідного харчування, а клітина голодує. У таких умовах (голод та токсичні речовини) клітина не може виробляти нове, здорове, повноцінне потомство.
З'являються клітини з невеликими відхиленнями. Ці відхилення при розподілі клітин накладаються один на одного і, в якийсь момент, досягають того рубежу, коли кількість переходить в іншу якість (закон діалектики). Так з'являються аномальні клітини, які ведуть до тяжких, невиліковних захворювань, аномалій та каліцтв.

Такий стан обумовлений забрудненням внутрішнього середовища організму називають ендоекологічною хворобою.

Давайте подивимося, докладніше, як «зашлакованность» організму може впливати працювати наших органів прокуратури та систем.

Продукти життєдіяльності клітини надходять у міжклітинний простір, а потім у лімфатичну систему. Токсичні речовини пригнічують лейкоцити в лімфатичних вузлах і стають менш активними. При цьому лімфа стає густою, в'язкою і погано тече по своїх судинах, а значить, не виконує свою функцію: захисну, живлення тканин та очищення їх від мікроорганізмів та токсинів.
Нагромаджуючись в інших рідких середовищах організму, «шлаки» також роблять їх в'язкими і важко текучими, що і зумовлює порушення функції органів та систем:

 • згущення крові веде до утруднення її руху судинами – серцю необхідні додаткові зусилля, щоб подолати судинний опір, при цьому підвищується тиск, швидко зношується серце; з'являється схильність до тромбоутворення, а це вже загроза інфаркту та інсульту.
 • згущення жовчі веде до порушення її відтоку з жовчного міхура, порушення перетравлення їжі, всмоктування кальцію, формування дискінезії жовчного міхура, хронічного холециститу та жовчнокам'яної хвороби.
 • згущення кишкових соків веде до порушення травлення, недостатнього перетравлення їжі, формування хронічних захворювань ШКТ.
 • згущення сечі веде до швидкого випадання кристалів солей у нирках та сечовому міхурі та утворення сечокам'яної хвороби, з усіма тяжкими наслідками цього захворювання.
 • згущення секрету в бронхах і дихальних шляхах веде до порушення функції миготливого епітелію бронхів, застою слизу, а значить до швидкого розвитку інфекції, що часто повторюється: формуванню хронічного гаймориту, тонзиліту, бронхіту, пневмонії - до явищ дихання.
 • згущення поту – до порушення терморегуляції та потовиділення, зниження місцевого імунітету, розвитку дерматитів, дерматозів.

Крім міжклітинної рідини, жиророзчинні шлаки накопичуються в клітинах, що містять жирову тканину. Це насамперед головний мозок. Мозок як головний «регулювальник» всіх процесів в організмі починає давати збої. Виникає розбалансування функцій багатьох органів, посилюються хронічні захворювання.
Нервова система дуже тісно пов'язана з ендокринною, представляючи, як би єдиний комплекс регуляції всіх органів і систем. При «зашлакованості» відбувається порушення функції багатьох органів і систем і, в першу чергу, страждає на ендокринну систему: гіпофіз, щитовидна залоза (вона накопичує важкі метали, при цьому порушуються її функції); статеві залози - порушується вироблення статевих гормонів (звідси численні порушення статевої та дітородної функції у людей); інсулярний апарат підшлункової залози – звідси зростання цукрового діабету.
Вбудовуючись в клітинні структури і накопичуючись, токсини викликають перенапругу імунної системи, збій в імунній системі, при якому власні «зашлаковані» клітини сприймаються організмом вже як чужі і на них виробляється патологічна імунна відповідь – алергічні реакції, аутоімунні хвороби, імунодефіцитні стани та ін.
Накопичені токсини пов'язують наші ферментні системи та не дозволяють організму виробляти достатню кількість енергії для діяльної, плідної роботи та боротьби з хворобами. Навіть без явного захворювання організм працює з перебоями і не на повну силу, а в критичних ситуаціях самостійно впоратися вже не може, доводиться вдаватися до медикаментів хімічного походження, які ведуть до ще більшої зашлакованості організму.

«…проблема ендоекології нині стала однією з основних проблем століття, найважливішим чинником виживання людства. З цього випливає, що ендоекологічне очищення, відновлення внутрішнього середовища, сьогодні є найважливішою практичною справою як у лікувальній, так і в профілактичній діяльності. щоб людство вижило, всі повинні увійти в еру ендоекологічної реабілітації…»

Академік РАМН Ю. Левін. ІІІ Міжнародний конгрес
«Ендоекологічна медицина» Росія-Кіпр 2007


Вам знайомі такі симптоми?

 • Підвищена стомлюваність, дратівливість, нервозність.
 • Періодичний головний біль.
 • Слабкість, пітливість, мерзлякуватість.
 • Порушення сну.
 • Підвищене газоутворення у кишечнику, запори чи проноси.
 • Неприємний, часто смердючий запах із рота, гіркота в роті, обкладений язик, наліт на зубах.
 • Часті стоматити, кровоточивість ясен, захворювання голосових зв'язок та придаткових пазух носа.
 • Утворення жовчних та ниркових каменів, запалення жовчних проток та сечовивідних шляхів.
 • Кашель, часто з мокротинням, виділення з піхви, що ведуть до ерозії шийки матки та піхви, виділення з грудних залоз у жінок та ін.
 • Шкірні порушення: висипи, вугри, фурункульоз, екзематичні висипання, пігментні плями, висячі родимки на шиї та пахвами. Зміна кольору шкіри обличчя, поява зморшок, сухості чи жирності, які ведуть її в'янення. Часто шкіра тріскається, особливо на руках та ногах.
 • Алергічні реакції, свербіж, утворення жировиків та ін.
 • Складність у нормалізації артеріального тиску та венозного кровообігу. Це призводить до гіпертонічної або гіпотонічної хвороби, варикозного розширення вен, тромбофлебітів.
 • Неприємний запах тіла та екскрементів.

Цей перелік можна продовжувати, але результат один: все це ознаки «зашлакованості» організму. Своєчасне комплексне очищення організму допоможе звільнитися від цих симптомів і запобігти виникненню хвороб, які сучасна медицина нині неспроможна вилікувати, т.к. розглядає їх як хронічну патологію, а не як ендоекологічну проблему.

Як можна очистити організм?

Сьогодні також важливо розуміти, що так звані методи очищення організму та окремих органів зовсім не є очищенням.

Наприклад, при очищенні кишечника клізмами вимиваються тільки калові маси, адже кишечник це складна система, що має всмоктувальні ворсинки, кишкові та ендокринні залози, нервову систему, м'язові шари.
Очищення печінки маслом з лимонним соком не є очищенням, а конкременти, що виділяються, є результатом взаємодії жовчі і масла. Крім цього, багато методів так званої «очищення» далеко не безпечні для організму, можуть спричинити загострення хвороби, служити пусковим механізмом хвороби або навіть викликати термінову необхідність оперативного лікування.

Ще один жорстокий метод, очищення кишечника – гідроколонотерапія. Це та ж клізма, але вже з насосом, коли, промиваючи кишечник, знищують усю мікрофлору – і шкідливу та корисну. Щоправда, потім можуть засіяти корисну, але чужорідну. Мікрофлора в кишечнику – спільнота бактерій – складніша, ніж будь-хто може уявити, і у кожного – своє. Порушити його просто, відновлювати складно. Уявіть, що у вас десятки видів бактерій, корисних, шкідливих, нейтральних якось ужилися між собою і раптом цунамі. А потім вам заселять лише один вид.

Голодування також не призводять до повного очищення, і є фактором стресу, що часто призводить до неправильної перебудови обміну речовин та ускладнень. Не рідко голодування, або жорстку дієту, застосовують для зниження ваги та отримують зворотний ефект.

Сучасний, науковий підхід до очищення організму грунтується у тому факті, що у природі еволюційно передбачені біологічні речовини призначені очищення організму – рослинні засоби. Це використовувалося в лікарській практиці ще в Стародавні віки Гіппократом та Авіценною.

З наукової точки зору потрібно використовувати засоби:

 • що прискорюють рух міжклітинної рідини,
 • покращують мікроциркуляцію та лімфодренаж,
 • що забезпечують організм легкозасвоюваним, повноцінним, збалансованим харчуванням,
 • усувають хронічні осередки запалення.

Безпечні методи очищення організму

За допомогою натуральних рослинних препаратів можна регулювати та посилювати здатність організму до очищення. Курс очищення повинен тривати не менше трьох місяців, щоб клітини, що очистилися і відпочили, в результаті поділу почали давати повноцінне потомство.

Клітини нашого організму «живуть» від кількох хвилин до кількох місяців, і тому потрібно досить довгий час, щоб вони очистилися, «видужали» і в такому оновленому стані вже могли давати здорове потомство.

При очищенні дуже важливо дотримуватися поетапності та регулярності.

Етапи очищення

Першим пунктом практично будь-яких програм з очищення організму є очищення шлунково-кишкового тракту (іноді просто говорять "очищення кишечника"). Це з тим, що саме шлунково-кишковий тракт грає ключову роль виведенні шкідливих речовин з організму.

Наступний етап – очищення печінки та жовчного міхура. Після оздоровлення системи виведення токсинів необхідно очистити та оновити систему переробки шкідливих речовин – печінку.

Очищення нирок є своєрідною заміною фільтрів в організмі, полегшує виведення токсичних речовин з організму та дозволяє надалі перейти до глибших методів очищення.

Видалення слизу в легенях і бронхах і поліпшення дренажу дихальної системи прискорить насичення крові киснем і усуне кисневе голодування тканин.

Один із основних пунктів очищення – очищення крові. Це власне очищення транспорту, що доставляє речовини до будь-якої точки організму. Без очищення крові відразу після всіх інших чисток починається забруднення. Воно те й так починається - дихаємо ми тим самим повітрям і їмо ті ж продукти, але все ж - відсоток надходження шкідливих речовин в організм помітно знижується.

І, нарешті, очищення судин. Коли кров очищена, потрібно почистити канали руху, знизити протидію стінок і вивести накопичення, звуження судин, відкладення.

А тепер докладніше.

Очищення кишечника

Одним з перших найважливіших етапів очищення організму від шлаків, токсинів та інших шкідливих речовин є очищення кишечника. Саме кишечник відповідає за виведення неперетравлених залишків їжі, шкідливих речовин із організму. «Зашлакованість» кишечника призводить до зниження виведення цих речовин і дуже шкідливому для організму накопиченню калових мас. Як визначити необхідність очищення кишківника? Для початку скажемо, що така потреба є завжди. Процес накопичення відбувається безперервно. Крім того, численні симптоми: метеоризм (гази), запори або проноси, дискомфорт у животі, неприємний запах шкіри, проблеми зі шкірою, алергія, радикуліти, часті захворювання верхніх дихальних шляхів, швидка стомлюваність є прямим наслідком засмічення кишечника.

Кишечник має довжину близько трьох метрів, в організмі накопичується до 10 кг шлаків (калових мас). Ці залишки, що «зберігаються» багато років при температурі 37 градусів, в товстому кишечнику схильні до процесів гниття і бродіння, в результаті яких виділяється до 200 видів отруйних речовин. У цих умовах гине «дружня» флора кишечника, втрачається останній захист кишечника та організму
в цілому. Отруйні продукти (канцерогени, шлаки, продукти гниття) всмоктуються у кров! Така кров несе не поживні речовини, а несе отрути наших клітин. Такою кров'ю не підлікуєш старі клітини та не побудуєш нові здорові клітини. Ось тоді і починає захворювати весь організм - від кишечника до мозку. Іншими словами, постійно брудна товста кишка – джерело багатьох наших хвороб.

Ми старіємо від своїх шлаків. З книги Г. П. Малахова«…Якби людський організм став прозорим, то багато хто міг би побачити всередині свого товстого кишечника до 10 кг спеченого прилипшого до стінок калу або 1 – 2 літри слизу, схожого на бурі водорості, в якому копошаться глисти, на самих стінках товстого кишечника дивні вирости , схожі на медуз чи гриби – так виглядають поліпи…»

Очищення печінки

Резерви печінки величезні. Проте встановлено, що до віку 30 - 40 років більшість печінкових клітин (50 - 60%) вже забита і практично виключена з життєдіяльності.

Симптоми «брудної» печінки: запори, висипання на обличчі та почервоніння обличчя, гіркоту в роті, головний біль, біль у правому плечовому та колінних суглобах, болючість при глибокому натисканні на праве підребер'я. Печінка, як губка, вбирає масу токсичних речовин. Рятуючи організм від отруєння, вона сама стає джерелом забруднення.

"Брудна" печінка, це бомба уповільненої дії: токсини швидко всмоктуються в кров і викликають отруєння всього організму. Очищення печінки призводить до нормалізації кровообігу у всьому організмі, відновлює обміни білків, вуглеводів, мінеральних речовин, вітамінів, гормонів.

Очищення нирок

Нирки є найважливішим органом підтримки постійного складу внутрішнього середовища організму. Вони виконують низку функцій. До них відносяться виділення (видалення з організму відпрацьованих речовин), підтримання певної концентрації біологічно активних речовин у крові, регулювання об'єму рідини та кислотно-лужної рівноваги в організмі. Від них залежить склад і обсяг внутрішньоклітинної та позаклітинної рідини, швидкість накопичення токсичних речовин в організмі, стан мінерального обміну, судинного тонусу, кровотворення. Очищення нирок дозволяє нормалізувати кислотно-лужну рівновагу у всьому організмі, водно-сольовий обмін, артеріальний тиск та кровотворення.

Очищення дихальної системи

Дихальна система безпосередньо пов'язана з очищенням внутрішнього середовища людини. Існує взаємозв'язок між дихальною та лімфатичною системами. Дихальна система стимулює рух крові та лімфи. Саме через лімфатичну систему наш організм звільняється від отрут. Токсини і мікроби, що потрапили в організм, осідають у лімфовузлах. Якщо лімфа нерухома, лейкоцити в них стають слабкими і не можуть впоратися з інфекцією та токсинами. Лімфовузли збільшуються, болять, вони не можуть забезпечити бар'єрну функцію, тоді мікроби і токсини можуть потрапити в кров. При поганій роботі чи хворобі системи дихання порушується кровообіг та лімфодренаж в організмі, накопичуються шлаки та токсини, страждає імунітет. Людина часто хворіє на простудні захворювання.

Очищення крові та судин

Важливою умовою нормальної роботи кровоносної системи – це гладкі, непошкоджені стінки судин. По таких судинах кров мчить швидко, не зустрічаючи жодних перешкод. Пошкодження судин, а також їх недостатня гладкість сприяє накопиченню в цих місцях холестерину, і з часом формуванню бляшок холестерину. Пошкодження судин відбувається через скупчення в крові вільних радикалів, які атакують стінки судин зсередини та ушкоджують ендотелій (внутрішнє покриття стінки судини). Саме тому тут важлива підтримка організму антиоксидантами. У свою чергу, кров підтримує постійний зв'язок між усіма органами та тканинами тіла.

При збільшенні в'язкості крові, а також при накопиченні в крові токсинів, утворюються згустки крові (сладжі, мікротромби), які викликають закупорювання судини, а отже, порушення харчування та надходження кисню. Все це може призвести до серйозних захворювань, таких як інфаркт та інсульт.

І, нарешті, клітка

Кожна хвороба – це насамперед хвороба клітин, у тому числі складається організм. Середовищем ж проживання клітин є міжклітинний простір. Саме з міжклітинної рідини клітин надходять поживні та енергетичні речовини.

Внаслідок життєдіяльності клітини утворюються токсичні продукти обміну речовин. Вони накопичуються у міжклітинній рідині та пригнічують нормальну роботу клітини. Якщо їх концентрація досягає критичного рубежу, клітина «закривається», побоюючись, що всередину клітини можуть хлинути «шлаки», перестає пропускати необхідне харчування. Клітини організму виявляються на голодному пайку, вони перебувають у важкому стані через накопичення власних продуктів обміну, нестачі кисню, слабкого відтоку вуглекислоти. Вони «по вуха» у своїй бруду (шлаки і отрути, відмерлі клітинні частинки накопичуються у міжклітинному просторі через слабкість кровотоку та її забрудненості). Внаслідок цього клітина втрачає здатність до життєдіяльності, виконання своїх фізіологічних функцій та відтворення нових повноцінних клітин. У деяких випадках клітини можуть перероджуватися, мутувати та бути джереломзлоякісного зростання.

Всі біохімічні процеси, що відбуваються в організмі, всіма силами, підтримують чистоту та сталість внутрішнього середовища. В організм людини сьогодні надходить величезна кількість токсичних речовин. Він, часто, не справляється зі збільшеним у десятки разів потоком токсинів. Саме в цих умовах необхідно постійно дбати про поліпшення мікроциркуляції, очищення міжклітинної рідини та збільшення швидкості її руху. Якщо вона забруднена або нерухома, ні про яку нормальну життєдіяльність клітин говорити неможливо. Тільки потоки свіжої рідини приносять необхідне харчування, ферменти, кисень та відводять від клітин токсини. Необхідно чистити кожну клітину, а весь організм звільняти від старих, ослаблених, нежиттєздатних клітин і клітин-мутантів.

Для тих, хто уважно ставиться до свого здоров'я та бажає за допомогою унікальних фітокомплексів звільнити організм від токсинів та відновити своє здоров'я, представляємо нашу програму ендоекологічного очищення.

Програма очищення за допомогою фітокомплексів української компанії «Чойс», розроблена українськими вченими, пройшла клінічні випробування на базі Інституту педіатрії, акушерства та гінекології Академії Медичних Наук України під керівництвом Доктора медичних наук, професора, лауреата Державної премії України в області та отримала тисячі позитивних відгуків її використання від вдячних пацієнтів.

Комплексна програма очищення організму на клітинному рівні зводиться до регулярного очищення клітин всього організму від токсинів і постійного насичення їх поживними речовинами, що легко засвоюються. Важливо пам'ятати, що очищення організму обов'язково передбачає повноцінне збалансоване харчування. Під час очищення організм необхідно забезпечити повним набором поживних речовин, а також бути впевненим, що під час очищення не виводяться з організму корисні речовини та не страждає на «дружню» флору.

Немає більш повноцінного і більш збалансованого харчування, ніж те, що створено самою природою для свого розвитку - пророслі зерна.

Біологічно активні речовини, що містяться в пророслих зернах (зернах вівса, пшениці та кукурудзи), надходять в організм, проникають усередину кожної клітини, заповнюють дефіцит корисних речовин, прискорюють рух міжклітинної рідини, виводять з організму продукти життєдіяльності та інші «шлаки». Лікарські рослини усувають запальні процеси, посилюють здатність організму людини до очищення. Нормалізується обмін речовин, підвищується імунітет, відновлюється здоров'я.