Відкладені товари
Дексаметазон – протизапальний засіб, який є фармацевтичним глюкокортикостероїдним препаратом. Активна речовина – дексаметазон. Має протизапальний та імунодепресивний ефект. З 1960-х років застосовувалося при аутоімунних захворюваннях, а в даний час використовується при багатьох хворобах та станах.
Фармакологічні особливості
Препарат Дексаметазон – є синтетичним глюкокортикоїдом тривалої дії, який має протисвербіжну, протиалергенну та протизапальну дію. Коригує обмін натрію та калію, стабілізує водно-електролітний баланс.
Фармакокінетика
Дексаметазон таблетки приймають перорально, не розжовуючи, майже повністю всмоктуються. Кількість лікарської речовини (близько 80%) доходить до місця дії в організмі. Пік максимальної дії спостерігається через 1-2 години після застосування та триває близько 66 годин. Дексаметазон є жиророзчинною речовиною, що дає можливість проникати у міжклітинний та внутрішньоклітинний простір. Чинить свій вплив у центральній нервовій системі на гіпофіз і гіпоталамус, розкладається в клітинах внутрішніх органів, в основному печінки. Невелика кількість метаболізується в інших тканинах організму та нирках і виводиться із сечею.
Дексаметазон: показання
Препарат застосовується при таких станах пацієнта:
- Ревматизм серця, легенів, очей, ревматичному та передревматичному артриті, як допоміжний засіб, якщо при лікуванні нестероїдними протизапальними засобами не досягається задовільного знеболювального ефекту.
- Тяжке загострення виразкового коліту та кишечника
- Хронічний аутоімунний гепатит
- Відторгнення після пересадки печінки
- Набряк головного мозку
- Лейкемія, лімфома, гіперкальціємія, анемія
- Бронхіоліт, бронхіт, астма, плеврит, туберкульоз легень, алергічний бронхолегеневий аспергільоз, радіаційний пневмоніт
- Дерматити, важкий псоріаз, дерматомікоз, склеродермія, лишай, пухирчатка
- Різні порушення функцій нирок
Дексаметазон при алергії
Препарат застосовується при захворюваннях алергічного характеру, що не піддаються звичайному лікуванню, таких як алергічний риніт, медикаментозна алергія, кропив'янка, набряк Квінке, контактний та алергічний дерматит, сироваткова нестерпність.
Дексаметазон при коронавірусі
Під час епідемії коронавірусу клінічні випробування показали, що Дексаметазон знижує гіперактивацію імунітету у боротьбі з коронавірусом. Однак його застосування використовується тільки у важких перебігах хвороби для пацієнтів, які потребують штучної вентиляції легень. При дослідженнях з'ясувалося, що Дексаметазон може допомогти врятувати життя багатьох тяжкохворих пацієнтів, які захворіли на коронавірус. На думку британських вчених, препарат може знизити смертність від коронавірусу і це є великим проривом у його лікуванні.
Дексаметазон навіщо?
Препарат застосовується для лікування запалення, набряків, станів при яких імунна система організму зазнає підвищеного навантаження, наприклад, при важкій астмі, яка викликає запалення легень і дихальних шляхів, а також при хворобливих запаленнях суглобів та алергічних реакціях. Препарат також ефективний при аутоімунних захворюваннях, при яких імунна система організму виробляє антитіла проти себе. У ході клінічних випробувань Дексаметазону, які проводилися вченими з Оксфордського університету, з'ясувалося, що для пацієнтів, які потребували штучної вентиляції легень, при лікуванні препаратом небезпека летальних випадків знижувалася на 12%.
Дексаметазон: протипоказання
Препарат не рекомендується при вакцинації живою вакциною, патологічних станах організму, що характеризуються впливом великої кількості гормону кортизолу, що виробляється наднирниками. При годуванні груддю, а також чутливість до Дексаметазону. Не можна виключати шкідливий вплив препарату на плід та новонароджених. Ці ліки пригнічують внутрішньоматковий розвиток плода. Препарат може бути призначений при вагітності, якщо шкода від хвороби перевищує ризик прийому ліків. При цьому призначаються мінімальні дози, а після народження у дитини ретельно досліджуються надниркові залози на наявність недостатності.
Дексаметазон: побічні ефекти
Прояв частоти побічних ефектів залежить від дози та тривалості лікування. При застосуванні Дексаметазону в тривалий період може виникнути синдром відміни, який може проявитися у вигляді підвищення температури, нездужання, застуди, почервоніння кон'юнктивних мішків, головним болем, сонливістю або нервозністю, больовими відчуттями в суглобах і м'язах. Побічні ефекти можуть проявитися у вигляді наступних симптомів:
- Підвищений апетит та збільшення маси тіла
- Ураження шкіри
- Психічні порушення
- Непереносимість глюкози
- Виразкова хвороба та напад гострого панкреатиту
- Катаракти, глаукоми
- Гіпертонія
- Зниження імунітету та підвищення сприйнятливості до інфекційних захворювань
- Розрив серця при нещодавно перенесеному інфаркті
- Безсоння
- Підвищення внутрішньочерепного тиску, конвульсії
- Гикавка, шлункові кровотечі, перфорація жовчного міхура та кишечника
- Розриви сухожилля, компресійні переломи хребта
- Внутрішньоочний тиск, катаракта або витрішкуватість
- Кропивниця та шкірний висип
Взаємодія з іншими препаратами
- Дексаметазон знижує дію препаратів для лікування діабету та гіпертонії.
- Римфапіцин, Карбамазепін, Фенобарбітал, Фенітоїн, Примідон, Ефедрін, Аміноглутетімід знижують ефективність Дексаметазону.
- Антациди знижують засвоювання Дексаметазону у шлунку.
- Також не рекомендується прийом ліків та продуктів з високим вмістом натрію.
- Не було встановлено впливу алкоголю на фармакокінетику Дексаметазону.
Дексаметазон дозування
Рекомендована початкова доза становить 0,5 - 9 мг на день, розподіляючи її на 2-4 прийоми. Дози визначаються індивідуально і повинні відповідати захворюванню кожного конкретного пацієнта з огляду на переносимість кортикостероїдів. Під час тривалого прийому Дексаметазону у таблетках, більшими дозами, рекомендується приймати препарат разом з їжею, а між прийомами їжі вживати антациди.
Для дітей рекомендована доза застосовується з розрахунку 0,02 мг/кг маси тіла, поділяючи її на три прийоми. Купити Дексаметазон таблетки можна у нашому інтернет-магазині. При невисокій ціні Дексаметазон виявив себе високою ефективністю, хоч і не є новим та дорогим препаратом. Це старий, доступний глюкокортикостероїд, перевірений часом. Курс лікування становить 10 днів
Термін зберігання
Зберігати препарат слід у недоступному для дітей, захищеному від вологості та світла місці. Температура повітря має перевищувати 25 ºС. Термін зберігання – 5 років із дати виготовлення.
Ми надаємо декількаспособів доставки:
- Доставка по Україні післяплатою (Нова Пошта, Укрпошта): 2-3 дні за умови наявності товару на складі.
- кур'єром по Києву: 70 грн.
- При замовленні від 400грн. і більше, доставка безкоштовна. (Партнери оплачують доставку самостійно)
Також є такіспособи оплати:
- готівкою при отриманні
- оплата на банківську крату
- автоматична оплата на картку Visa/Mastercard
- накладений платіж
- Безготівковий розрахунок
Залишити свій відгук